Moja joie de vivre

Vianoce 2020 – čím pre mňa boli výnimočné

Už počas adventného obdobia som si zaumienila, že svet sa nezrúti, ak nebude všetko úplne dokonalé. Jediné na čom mi skutočne záležalo bola atmosféra pokoja, ktorého sa nám zvonku v tomto čase tak veľa nedostáva. Chcela som sa poďakovať ľuďom, vďaka ktorým bol  pre mňa tento rok o niečo krajším. Obdarovať hoc len maličkosťou z vlastnej tvorivej dielničky a teraz viac ako inokedy potešiť. Verte mi, podarilo sa! A potešenie bolo na oboch stranách.

Jazz, telkáčový kŕb  ktorý ma, verte či neverte, dokáže zahriať 🙂 , huňatý svetrík, teplé ponožky, kávička a skvelá nálada to všetko pekne odštartovali. 

1. Aj keď teraz vidíte pri vianočnom stromčekujedničku, u nás prišiel na rad až ako úplne posledný. Nie je predsa nič krajšie, ako zavŕšiť všetky prípravy rozžiarením svetielok na stromčeku a zažiť ten čarovný moment, keď si konečne môžete dať pohár vínka a s úžasom, hoci aj pri kŕbe v telke, pozorvať celú tú nádheru.

2. Vianočná klasika v podobe voňavých vianočných koláčikov u nás nesmie chýbať, avšak kvôli intoleranciám v ich zdravšej verzii. Klasické recepty som preto  pretvorila do ich zdravšej podoby  tým, že som bielu múku nahradila špadovou, kokosovou alebo mandľovou, biely cukor trstinovým cukrom alebo medom, mlieko ľahšie stráviteľným bezlaktózovým a tieto Vianoce sa pri pečení uplatnili aj ovsené vločky a troška čokolády s obsahom minimálne 70% kakaa. 

Aj keď pri pečení dookola vyhrávala pesnička od Mira Jaroša Vo vianočnej pekárni  a tuším ešte aj strop bol od múky, moje dve malé pomocníčky to v kuchyni  roztočili tak, že ešte teraz mi je veselo, keď si na to spomeniem. Spoločný čas strávený doma nám tentokrát skutočne takmer ako švihnutím čarovného prútika priniesol kopec sladkého pečiva a popritom  aj skvelú náladu a neopakovateľnú atmosféru.

3. Krabičky boli vecou, na ktorú som myslela už v predstihu. Tie, ktoré sa mi najviac podobali na vianočné som objednala cez internet a neskôr dotvorila do vianočnej podoby.

Každú krabičku som najskôr vystlala zeleným hodvábnym papierom, nech z nej predsa sála vianočná nálada, naplnila a takto pripravenú som už len dozdobila štítkom, na ktorý som napísala sladkosladký odkaz, stužkou alebo roľničkou, alebo aj oboma, keďže vianočných drobností a ozdôb podľa mňa nikdy nie je dosť. Osobne milujem krásne zabalené veci, pretože urobia dvojnásobnú radosť. A presne tak tomu aj bolo!

4. Moja láska k papieru sa ani nedá opísať a tuším ju po mne zdedili aj dievčatá. Popustili sme uzdu fantázii a vyrobili svoje vlastné pohľadnice.Namixovali sme si playlist s  obľúbenými vianočnými pesničkami a mysleli pri tom na ľudí, ktorých sme nimi chceli potešiť. Večerná prechádzka potom už mala jasný zámer. Roznášku vianočnej pošty!

5. Keďže zvedavosť a tvorivá múza ma počas celého roka neopúšťali, ani o handmade darčekynebola núdza. Soľ z mŕtveho mora s lupienkami ruží, ručne urobená sviečka s esenciálnym olejom, šumivka do kúpeľa, medové mydlo a šišky – naše cenné úlovky z prechádzok v lese, to všetko  som uložila do papierových tašiek ozdobených motívom mojej ďalšej vášne – hygge (o ktorom sa tu určite ešte dočítate).

Čo k tomu dodať… všetkému zvonku, čo by nám mohlo  pokojné, radostné a láskyplné sviatky narušiť, sme zabuchli dvere pred nosom. Telka ( samozrejme okrem komédií, rozprávok a romantických vianočných filmov, kde už od prvej scény viete, ako to celé skončí, ale vyžaruje z nich takááá skvelá vianočná nálada, že neodoláte, hoc riskujete, že sa vaša polovička vyprace z obývačky ),  správy ani facebook u nás jenoducho nedostali šancu! 

 

Som zvedavá a skutočne rada by som vedela, čo potešilo počas Vianoc najviac vás, čo pekného ste našli pod stromčekom, aké radostné momenty ste zažili. Napíšte mi to tu dole pod tento článok do komentárov. Jeden vyberiem a odmením krásnym handmade darčekom!

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.