Inšpirácie, Krása

Triky Francúzok, ako v jeseni predĺžiť sezónny život letným šatám

Keď som sa vracala v jeden deň počas tohto týždňa domov, náhodou som len tak narýchlo nakukla aj do poštovej schránky. Zazrela som v nej veľkú obálku, no vôbec by som si nebola pomyslela, že bude pre mňa. A veru bola! Nevydržala som to a už na schodoch som ju nedočkavo otvorila. To, čo som v nej našla ma veľmi prekvapilo a potešilo. Bol to obrázok Eiffelovky. Na zadnej strane však chýbal odkaz, takže som cestou do bytu ozaj neúnavne rozmýšľala, od koho by to len mohlo  byť. Po chvíli som si ale všimla, že v obálke je predsa len aj list. Moja francúzska kamarátka Aude (interwiev s ňou nájdete TU), s ktorou sme sa však ešte nestihli osobne zoznámiť, mi ho priniesla priamo z Paríža. Nádherné prekvapko mi urobilo nie len krajší deň, ale aj celý týždeň.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je IMG_20210919_141734-1024x768.jpg

No a keďže počasie nás pomaly, ale isto začína nútiť k výmene letného šatníka za ten zimný, pohľad na Eiffelovú vežu a predstava toho, ako sa pod ňou s noblesou prechádzajú krásne Parížanky ma podnietila k uvažovaniu o rozlúčke s letnými šatami, nástupe jesene a Francúzkach…  aj ony, rovnako ako my, nosia šaty najmä v lete. No keď príde jeseň, na rozdiel od nás sa ich tak ľahko nevzdávajú. Francúzky šaty jednoducho milujú a ani s nástupom chladnejšieho počasia ich neodložia.  Ak netušíte ako tieto módne čarodejky predĺžia sezónny život svojím letným šatám, tak celkom jednoducho. Stavia na svoju vynaliezavosť a nejakým nevšedným spôsobom svoj vzhľad dotvoria. 

Tu je 7 trikov, ako s nástupom jesene predĺžia sezónny život svojím letným šatám vynaliezavé Francúzky:

 1. Na šaty s ramienkami či krátkymi rukávmi si dajú pulóver s dlhým rukávom.                                                                                       
 2. Na holé nohy zvolia v jeseni teplé pančuchy, napr. v sivej farbe.                                                                                                   
 3. Letné sandále vymenia za baleríny, mokasíny, topánky na nízkom podpätku, topánky v derby štýle či čižmičky po členky.               
 4. Pulóvre a svetre na zapínanie doplnia o opasok, čím premenia šaty na sukňu.                                                                                         
 5. Pomocou rifľovej alebo motorkárskej bundy pretvoria svoje obľúbené letné šaty na jesenný odev.                                                  
 6. Šatky, šatky, šatky. Po lete ich vytiahnú zo šuflíkov, aby nimi ozvláštnili svoj jesenný šatník.                                                              
 7. Dajú si záležať na správnom výbere doplnkov, čím dotvoria svoj celkový vzhľad.                                                                         
  Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je IMG_20210919_140450-659x1024.jpg
  Šaty H&M zo 100% bavlny, kožená taška Noelia Bolger, krémový sveter NA-KD, kožené topánky Tamaris a slnečné okuliare

Úprimne priznávam, že toto leto ubehlo rýchlo a aj v mojom šatníku je niekoľko kúskov, s ktorými sa nemienim tak skoro rozlúčiť. Na Francúzkach je fascinujúce, že pri odievaní zapájajú svoju kreativitu, čím si vytvárajú osobitý štýl obliekania. Tento štýl prezentuje, kým naozaj sú. Reprezentuje ich osobnosť a o to ide. Nekopírovať rýchlo sa meniace módne trendy, ale hľadať čo sa nám páči, čo nám skutočne pristane a čo nás vyjadruje. Niečo pretvoriť, pozmeniť, jednoducho sa hrať. To je cesta, ktorá vedie k originalite a spokojnosti so sebou. A tak vám prajem, aby ste privítali jeseň naozaj krásne, sebavedomé a v harmónii. Zaručene to poteší nie len vás, ale aj vaše okolie! Stačí, keď zaimprovizujete a s nástupom jesene neodložíte svoje obľúbené letné šaty do tmavého kúta… pretože je absolútne jedno čo práve letí, ak vyžarujete radosť, spokojnosť a sviežosť, čo myslíte? 

Majte krásny začiatok ďalšieho nádherného ročného obdobia a užite si ho plnými dúškami nie len v kráse, ale hlavne v zdraví!