Zdravie

Tipy, ako si rýchlo a veselo zvýšiť svoju vnútornú energiu

Každé ráno, hneď ako otvorím oči, cítim obrovskú vďačnosť za každý nový deň. Vstanem z postele a co by dup, vyťahujem z balíčka jednu z prenádherných myšlienok šťastia. Čítam:

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je pfqFHNO.jpeg

Vravím si, aké úžasne trefné sú tieto moje obrázky. Vždy sa ku mne ponáhľa ten najsprávnejší. Nuž, čo na to povedať? Môj malý balíček ma už má asi fakt perfektne zmapovanú.  Zrejme vytušil, že mi už chýba skupinka veselých žien, ktoré so mnou rady cvičili a nechávali sa presvedčiť aj na kadejaké nezbednosti. Radosť a vitalita z nás len tak sršali. Cvičili sme, relaxovali, robili dychové cvičenia a zvyšovali svoju ženskú energiu a ja som vždy znova s radosťou vymýšľala, čím by som naše spoločné stretnutia ozvláštnila. Nie sme síce spolu, no verím v lepší zajtrajšok i to, že sa už čoskoro stretneme. No dovtedy…

Každé ráno  začnite s myšlienkou vďačnosti. Uvedomiť si všetko čo už máme, hneď ako otvoríme oči, je nádherným začiatkom dňa, naladením sa na vyššie – radostnejšie vibrácie. Ja si zvyknem pospevovať. Stačí jediná vetička o tom, že ste zdravé, šťastné, milované, milujúce a ochraňované zhora v tónoch obľúbenej pesničky a nálada je hneď o niečo lepšia.

Rozhýbte svoje telo cvičením.  Keby ste sa ma pred dvadsiatimi rokmi opýtali či mám rada telocvik, asi by som na vás vyvalila oči a pri najlepšom vás vysmiala. Nikdy by som nebola verila, k čomu všetkému ma môj život dovedie. Dnes si to bez pohybu zladeného s dychom už ani neviem poriadne predstaviť. Jogu, pilates, relaxačné a dychové techniky jednoducho zbožňujem. A viete ako úžasne si zvýšite pôžitok z cvičenia príjemným a zároveň pekným oblečením? Napríklad Legíny KFIT sú vyrobené na Slovensku, inšpirované prírodou a tvorené s láskou.  Nemôžem si pomôcť, no veľmi ma teší, ak si dám tú námahu a pripravím sa na cvičenie po všetkých stránkach. Už takto pocítim prvý príval energie. Aj preto som si pod stromček priala hneď dva kusy pestrofarebných legín. Okrem toho, že sa mi v nich skvele dýcha lebo ma nikde netlačia, sú zároveň nádherné, a tak mám z cvičenia dvojnásobnú radosť. A radosť má predsa  terapeutický účinok, opravte ma, ak sa mýlim!

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je bPS3Fc8.jpeg

A keď sme už pri tom zvyšovaní pôžitku z cvičenia, netreba zabúdať ani na vytvorenie príjemnej atmosféry. Už ma trochu poznáte. Viete, že mám rada  svetlá sviečok či príjemné tlmené svetlo v štýle hygge. U mňa však už nesmie chýbať ani difuzér s esenciálnymi olejmi terapeutickej kvality. Na cvičenie používam najčastejšie sandalwood a oleje podľa aktuálnej nálady. Na hormonálnu jogu zas uprednostňujem jasmín na vyrovnanie hladiny ženských hormónov a upokojenie. Ak si chcem zvýšiť energiu použijem citrusy – kreatívnu a detsky hravú tangerinku, divoký pomaranč pre hojnosť nie len zdravia, či sebeláskový bergamot. Aj to je jedna z vecí, bez ktorej si už cvičenie neviem predstaviť.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je gppWflR.jpeg

Využite takto vytvorenú atmosféru a zatancujte si v rytme, ktorý vám udáva vaše múdre telo. Nájdite si chvíľku a  zatvorte sa do izby tak, aby vás aspoň na pár minút nikto nevyrušoval. Pusťte si pieseň, pri ktorej sa viete odreagovať, zaviažte si alebo si len privrite oči a pomaly začnite tancovať. Nikam sa neponáhľajte. Začnite hlavou a ak budete cítiť, že môžete, pripojte aj boky, postupne ruky a až nakoniec roztancujte nohy. Nesnažte sa! Nezabudnite, že vás nikto nevidí a nechajte telo, nech robí v tú chvíľu čo samo potrebuje. Je to nesmierne uvoľňujúce cvičenie tak na telo, ako aj na myseľ a dušu.

Vykonávajte činnosť či hrajte hru, ktorá vás nakopne i poteší. Niekoré ženy majú rady upratovanie, pomáha im zároveň utriediť si myšlienky, iné uprednostnia tvorivú činnosť, ďalšie zas hru s deťmi. Ja som s tými svojimi minule vylovila gumu. Zhruba štyri metre som zviazala uzlom a hádajte čo? No „tak trochu“ retro nápad! Začala som ich učiť, ako sa na ňu skáče. Moja susedka Lenka bola vopred informovaná a chúďa nemohla nič povedať, keďže si veľmi dobre pamätám ako ju sama skákala, bárs by vypila gumidžús, vždy ma tromfla. Poprosila som ju, aby sa rozpamätala, ako sme to, prepánajána,  robili, veď to predsa „nebolo až tak dávno“! Na druhý deň svalovica na svaloch, o ktorých som ani nevedela, že ich mám a  pááááni, tej energie! Týždeň sa mi na tele pripomínala!

Skúste sa zamyslieť a nájsť si to svoje, čo vám pozdvihne náladu a zvýši energiu. Budem sa tešiť, ak mi o tom napíšete.

A ozaj!  

Mám pre vás prichystaný aj malý BONUS, ktorý vám na 100% urobí skvelú náladu a zvýši energiu. Stačí mi napísať správu na e-mailovú adresu uvedenú  na stránke priamo pod mojou fotografiou a o tento bonus požiadať.