Domov, Handmade, Inšpirácie

Štýlové vankúše z obľúbeného pyžama

Letným prázdninám o pár dní odzvoní a vo vzduchu je už cítiť závan sviežej a tvorivej jesene. S nástupom septembra mám vo zvyku pretriediť v skriniach a šuflíkoch sezónne oblečenie. Určite to dobre poznáte. Ramienka a krátke rukávy čochvíľa vystriedajú košele a svetre rovnako, ako nanuky a zmrzlinu nahradí teplý čaj a horúca čokoláda. … ale popravde, i keď je už potrebné urobiť prvé zmeny v šatníku, zbavením sa starých, poškodených alebo aj veľkostne nepotrebných vecí (a to hlavne u školopovinných ratolestí, ktoré počas prázdnin nevedno ako tak rýchlo vyrástli), snažím sa aj k tejto nevyhnutnej povinnosti pristupovať s kreativitou. Patrím k typu ľudí, ktorí sa len ťažko lúčia s obľúbenými, príjemnými a pohodlnými vecami, ktoré navyše lahodia oku, aj keď si už svoje odslúžili. Vždy sa najprv snažím zvážiť cestu recyklácie, prípadne darovania, ak tým niekoho poteším alebo z nejakej veci pre nedostatok voľného času nič nevytvorím.  Nuž a rovnako to bolo aj v prípade bavlneného pyžama, ktoré už vykazovalo drobné známky opotrebovania  a ani veľkostne už nesedelo. Keďže mi ho bolo ľúto len tak vyhodiť, pozrela som sa naň svojím tvorivým očkom. Detská izba ladená do bielo – sivo – ružových farieb a  bielo sivé pyžamo s niekoľkými ružovými hviezdičkami…  Jednoznačná zhoda!

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je bqLaiXe.jpeg

Teraz ľutujem, že som vopred neodfotila celý pyžamový komplet spolu so sivými nohavicami. Vyhrnula som si rukávy no nečakajte, že by som bola niečo merala. Cvak sem, cvak tam… vystrihnúť jednoduché štvorce a strojovo či ručne zošiť… k tomu ešte pompomová stuha, výplň a paráda je na svete! Pohľad na takýto výsledok sa mi okamžite spája s hygge, o ktorom som vám už písala TU a zvádza uložiť sa v chladných dňoch na vlastnoručne vyrobené mäkulinké vankúše, zababúšiť sa do teplej prikrývky a vychutnať knihu, na ktorú ste si v lete nenašli čas. Fantastická predstava, no nepredbiehajme!

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je cLTe0mJ.jpeg
Sivý vankúš s bielymi hviezdičkami ušitý z pyžamových nohavíc, biely vankúš s nápisom WILD night ušitý z hornej časti pyžama. Vľavo dekorácia zlepená z konárikov so srdiečkami zo zvyškov látky a malými štipcami na fotky z foťáku INSTAX

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je VXDdTd5.jpeg

Poriadne si ešte užime všetky teplé dni, vychutnajme si slniečko i babie leto!  Pri triedení vecí ale nezabudnite zapojiť svoju fantáziu a tvorte… tvorte! Užite si pri tom skvelý pocit nie len z ručne vyrobenej veci, ale i z toho, že ste sa správali ekologicky a recykláciou šetrili zdroje Zeme i tie svoje.

MÔJ TIP: Zvyšky látky môžete použiť na drobné dekorácie, ako napríklad srdiečka, ktoré využijete pri ďalšom tvorení a odstrihnuté rukávy ešte poslúžia ako bavlnená utierka na prach, či umývanie okien.

Prajem vám krásny zvyšok leta!