Inšpirácie, Krása

Slovenské vs. francúzske ženy, zmyselná bielizeň, vášeň a levanduľa

Keď som chodila na výšku, prišla raz medzi nami dievčatami reč aj na tému spodnej bielizne. Vôbec sme netušili, kam až nás táto debata dovedie. No ako sme sa tak rozprávali zistili sme, že filozofia nosenia spodnej bielizne sa „vyučovala“ v rodinách rovnako na východe, aj na západe. Naše mamy nás všetky v dobrej viere učili, že k pani doktorke či do kostola sa má chodiť v čistej bielizni, lebo veď sa tak predsa sluší a nikdy neviete čo sa vám cestou môže prihodiť. A i keď sme sa na téme všetky riadne pobavili, výsledky tohto nášho malého dievčenského výskumu nás doviedli k záveru, že:

„SLOVENKY SI OBLIEKAJÚ KRAJŠIU SPODNÚ BIELIZEŇ PRE PRÍPAD, ŽE BY SA MOHLO NIEČO STAŤ!“

Až o nejaký čas neskôr som sa dočítala, že nejako takto to majú aj ženy v Amerike, ktoré si  podobne ako slovenské ženy odkladajú svoje zvodné prádlo hlavne na romantické večery. 

No a čo na to Francúzky? Tie majú, ako sa zdá, na vec celkom iný názor! Krásne a hebké spodné prádlo si neschovávajú len pre zvláštne príležitosti, sviatky a oslavy. Nosia ho každý deň ba čo viac,  robia to v prvom rade pre seba. Sú dokonca presvedčené, že podprsenka a nohavičky spolu musia ladiť. Bezchybný strih a dokonale zladené spodné prádlo je luxus, ktorý im pomáha cítiť sa v každej situácii sebavedomo a príťažlivo. A i keď ho pravdepodobne nikto ďalší okrem nich neuvidí, cítia sa v ňom tak žensky, sebavedomo a príťažlivo, až to z nich vyžaruje navonok. Tak úprimne, ruku na srdce. Kedy naposledy ste uprednostnili svoje najkrajšie kúsky bielizne ukryté možno niekde na dne zásuvky pred tými každodennými, praktickými? Sme ženy, preto by pre nás malo byť samozrejmé sa tak aj cítiť. Nám slovenským ženám však v spojitosti s krásnou, zladenou alebo luxusnou spodnou bieližňou, začnú neraz napadať len kadejaké čertoviny. Nečudo, keď sme vyrastali v krajine, kde na rozdiel od Francúzska víťazí praktično nad pôžitkom. … a čertoviny a vášeň patria k peknej bielizni samozrejme tiež 😉 … možno nám len chýba to správne pochopenie pojmu VÁŠEŇ, ktorá je až pričasto vnímaná len ako niečo sexuálne. Pravdou je, že vášeň je omnoho viac ako len sexuálna záležitosť!

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je aNW1IbF-1024x832.jpeg

Vášeň  je niečo hlboko v nás. To, čo vidíme u malých detí. Iskra, ktorá sa odráža v ich očiach. Nadšenie pre život, pre všetko nové. Život s vášňou, je životom v prítomnosti. Užívanie radostných chvíľ naplno, dívanie sa na svet s neutíchajúcou zvedavosťou. Je to to, čo nás núti žasnúť nad krásou a rozmanitosťou života a vnášať to do každodennosti. Pozerať sa na svet očami vášne, znamená žiť naplno tu a teraz!  

A francúzskym ženám zrejme koluje v žilách miesto krvi. Pôžitok majú nie len z krásnej bielizne, ale aj zo starostlivosti o seba, z jedla, vína, stretnutí s rodinou a priateľmi… . Takýmto spôsobom vedia aj bežný deň povýšiť na sviatok. Nikdy však nie je neskoro naučiť sa niečo nové. Dni sú už  často natoľko hektické, že nepovažujeme takéto veci za dôležité.

Zabúdame, že hneď ráno ako otvoríme oči sa rozhodujeme, v akom duchu sa ponesie náš nový deň. Rozhodujeme o tom už svojou prvou myšlienkou po prebudení a potom aj každou ďalšou činnosťou. Ak teda ráno prídete k svojmu bielizníku, siahnite po dlho nedotknutých kúskoch. Pre nikoho iného, len pre seba. Povýšte svoj deň na sviatok. Tešte sa zo života, tešte sa, že tu ste! Možno potom urobíte úžasné raňajky aj mimo Valentína, oblečiete si miesto starých teplákov ženskejšie oblečenie, dáte si rúž či obľúbený parfém… len tak, pre seba.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je 6jb0AaI-1-1024x761.jpeg

Ja som pred pár dňami tiež otvorila svoju zásuvku so spodnou bielizňou a ku kúskom, ktorým som  už pridlho dávala šancu, som sa tentokrát postavila nemilosrdne a všetky ich vyhodila. Zvyšné som si uložila podľa farieb a do bielizníka som umiestnila vrecúško so sušenou levanduľou (podobne ako Parížanky, no i  naše staré mamy) a tiež malé srdiečko s kvapkou levanduľového esenciálneho oleja. Takže keď teraz ráno otvorím zásuvku, naskytne sa mi nie len krásny pohľad. Spomedzi bielizne sa okamžite uvoľní aj nádherná vôňa levandule, ktorá má úžasne upokojujúce účiny. Navyše sa už nemusím rozhodovať, čo si vybrať. Jednoducho som sa  pripravila o akúkoľvek šancu vziať si na seba nevábnu spodnú bielizeň.

Každý nový deň, je dôvodom na oslavu…  to vám píšem stále a nikdy neprestanem. Prajem vám, aby ste si každý deň užívali ako sa len dá, obklopovali sa radosťou a  tie najkrajšie veci si nenechávali až na potom. Urobíte to pre seba, no rýchlo zistíte, že vyžarujete radosť, energiu a svetlo aj  naokolo… a všetko to začalo niekde ráno… prvou myšlienkou po prebudení alebo možno otvorením zásuvky s krásnou bielizňou či vôňou levandule…