Domov, Handmade, Inšpirácie

Moje prvé jesenné dekorácie alebo ako som vymenila staré za (staro)nové

Včera večer som si šla zabehať, aby som si trochu prevetrala hlavu. Keď som sa oddávala posledným lúčom slnka a jemnému vánku vo vlasoch, zbadala som na poli ešte kde – tu rásť malé slnečnice.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je IMG_20210908_175457-768x1024.jpg

No a i keď nás od jesene delí ešte zopár dní, dostala som zrazu obrovskú chuť  zahájiť už nejaké tie jesenné prípravy. Pre mňa to znamená, urobiť niekoľko dôležitých vecí, aby u nás doma zavládla tá správna jesenná atmosféra a na návštevu sa mohol prikmotriť aj strapatý pestrofarebný jesenný duch, čo vonia po suchých konároch, opadanom lísti, gaštanoch, slivkovom lekvári a ešte kadečom inom. Jeseň milujem! Počas vysokej školy som si ráno často nastavila budík o niečo skôr, len aby som sa mohla prejsť po dlhom parku posiatom pestrofarebnými listami, ktoré neúnavne padali zo stromov. … pre mňa meditácia v pohybe…. nazvite si to však každá ako chcete… proste v jeseni to bol pre mňa, jednoducho povedané, vždy ten najkrajší začiatok nového dňa. Nezriedka sa mi stalo, že som si cestou stihla nazbierať aj kytičku najpestrejších listov. Dodnes mám vo zvyku vnášať si do bytu kúsok prírody. Preto iste pochopíte, keď vám poviem, že sa nedokážem ubrániť tomu, aby som si počas jesenného obdobia nepriniesla z potuliek lesom niečo domov. Povedzme, že je to všetko, čo mi cestou cvrnkne „rovno do nosa“. … ale to už predbieham… toto všetko nechám až na jeseň a pre tentokrát som sa rozhodla, ako inak, pri upratovaní zrecyklovať jednu dekoráciu, ktorá nejakú tú dobu zdobila stenu chodby pri vstupných dverách do nášho bytu. Aj keď už bola okukaná, bolo mi ju ľúto vyhodiť a tak som sa rozhodla, že ju rozoberiem a slnečnice, bobuľky, trávy a guličky z nej niekedy niekde použijem. Ale i uskladnenie rozobratej dekorácie vyžaduje svoj priestor. Rozhodla som sa teda nič neodkladať a zapnúť svoju tavnú pištoľ hneď. No a už to šlo a celkom aj vyšlo. Dokonca by som povedala, že to vyšlo nad moje skromné očakávania. Stačilo biele srdiečko z obchodu TEDI za približne 2 eurá a moje vchodové dvere teraz zdobí takáto krásna dekorácia.  

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je bssntLZ.jpeg

Zvyšné slnečnice som polepila spolu s ostatnými drobnosťami do piaflóru, ktorý som hneď na začiatku vložila do krhličky – pôvodne kupovanej ako narodeninový darček pre kamarátku… pôvodné plány sú už však celkom v troskách, pretože pohľad na novú dekoráciu blaží moju dušu a tá sa mi zas zo samého toho blaha snaží nahovoriť, že som v sebe snáď objavila aj nejaký ďalší talent… „priznávam, veľmi ma to bavilo… hm,  takže na tom možno niečo predsa len, duša moja drahá, bude!“ … to však nemení nič na veci, že teraz môžem kamoške hľadať nový darček k narodeninám…

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je IMG_20210912_102031-1024x1024.jpg

Z mojej starej dekorácie zostal napokon ešte holý podklad z prírodného materiálu v podobe siete. Aj ten mi bolo samozrejme veľmi ľúto vyhodiť. … a už aj viem, na čo ho použijem. Malé fotky z foťáku INSTAX sú na svete do niekoľkých sekúnd po cvaknutí, preto ich okamžite budem mať kam pripnúť. Dozdobím farebným lístim z potuliek prírodou, šiškami, konárikmi a ešte kadečím iným čo pripomína jeseň. Takýto orginálny rámik na fotky bude zaiste počas celého nasledujúceho obdobia  perfektne dopĺňať výzdobu a zároveň vzbudzovať skvelú náladu!

Prvé prípravy mám teda za sebou a spolu s tým aj skvelý pocit. Jeseň môže pomaly prísť. A čo vy? Verím, že rovnako ako ja, aj vy sa už tešíte na toto nádherné ročné obdobie.

Prezraďte, čo máte v pláne. Upratovať? Dekorovať? Vyskúšať nejaké špeciálne jesenné recepty? Napíšte mi o tom priamo tu dolu pod článkom a pod článkom aj zdieľajte. Jednu z vás odmením krásnym príveskom v hodnote 8 Eur, s polodrahokamami a lávovým kameňom, ktorý sa dá navoňať esenciálnymi olejmi. Výherkyňa si bude môcť vybrať zo štyroch krásnych jesenných prevedení, ktoré vidíte na obrázku. Prívesky skvele poslúžia ako prívesok na kabelku či kľúče pre vás alebo vaše ratolesti (s takýmto príveskom si vaše deti budú kľúčik od bytu určite strážiť lepšie) alebo ho môžete niekomu podarovať!

Súťažte o krásny prívesok! Súťaž končí v deň jesennej rovnodennosti – utorok 22.9.2021!

… aj takto sa dá darovať 🙂