Handmade, Inšpirácie

Moja VISION BOARD na rok 2022 alebo ako to urobiť, aby sa nám priania plnili

Na začiatku nového roka si zvyknú dávať ľudia predsavzatia. Ja to robiť nezvyknem, no tentokrát som sa rozhodla trochu prevetrať časopisy a vystrihnuté obrázky, ktoré na mňa vyžarovali v minulom roku príjemnú energiu a konečne si zostaviť svoju nástenku nie predsavzatí, pretože na tie veľmi neverím, ale vízií – VISION BOARD.

Plánovala som to síce už dávno, ale ruku na srdce, bola som na to ozaj dosť lenivá a odsúvala a odsúvala na neskôr, až kým na to bolo už príliš neskoro. No tento rok je to o čosi iné. Som naozaj dostatočne motivovaná a mám celkom jasnú predstavu o tom, ako by som tento rok chcela fungovať, čo by som chcela zažiť, čo by som chcela dosiahnuť a akou cestou by som sa chcela v živote ďalej uberať.

No nespadlo mi to len tak samo priamo z neba, celkom kvalitne som prevetrala zásuvky vo svojej hlave a jednu po druhej si ich poupratovala. … možno som tým urobila na chvíľu okolo seba aj trochu zmätku a chaosu… ale stálo mi to za to. Aj keď sú ešte kde tu, v nejakom tom kútiku drobné nedostatky zdá sa, že sa mi podarilo dopracovať k vytúženému poriadku. Chce to ešte dodať tým šuplíkom ( rozumej zásuvky v mojej hlave) ten správny šmrnc – vystlať hodvábnym papierom a naukladať doň voňavé vrecká. … rozumiete, aby som z toho mala nie len dobrý, ale priam skvelý pocit, ale to už je viac menej doladzovanie detailov… hm… hoc teda naozaj dosť podstatných detailov, pretože človek má mať skvelý pocit zo svojich rozhodnutí a vízií.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je cKYajig.jpeg
Moja nástenka vízií na rok 2022

Nie len dosiahnuť niečo pre niečo, ale pre dobrý pocit, lebo to je naozaj dôležité! Ak totiž dosiahneme niečo, po čom sme hoc aj naozaj veľmi dlho túžili, no neprinesie nám to tú radosť a potešenie, ktoré sme očakávali, pravdepodobne zostaneme sklamaní… teda, aby som hovorila za seba, ja by som bola dozaista sklamaná…

No a úplne skvelé je, že aj moja umelecky nadaná dcéra sa chopila tejto myšlienky a vytvorila si svoju vlastnú nástenku vízií.  No nie je to super, ako sa bez veľkej námahy zapaľuje jedno svetielko od druhého?

Už si len nájsť miesto, kde budeme mať tú krásu stále na očiach… najlepšie hneď od rána. Nech sa sny a priania plnia… nech sa šíri svetlo a láska… nech sme v roku 2022 zas o krok bližšie k sebe… nech sme zas o niečo lepší…

No a ako to máte vy? Dávate si predsavzatia? Púšťate sa do novoročných výziev? Alebo si urobíte vlastnú nástenku vízií?