Inšpirácie

Májové roztomilosti

Púpavovo –  kvetinový máj plný toho správneho prebúdzania a už aj poštekľovania teplejšími slnečnými lúčmi, prináša so sebou novú energiu, nové radosti a ja rozmýšľam, čo z tých svojich drobných májových potešení posuniem aj vám. Ale veľa rozmýšľania mi pri tom naozaj nehrozí. Okamžite som si spomenula na viacero vecí, z ktorých sa už od začiatku mesiaca vytešujem, takže bude potrebné ich skôr preriediť na nejaký rozumný počet. Čo by ste dnes povedali na takú dobrú päťku? I keď sa nám mnohým od školských čias spája skôr s tým najhorším, dnes bude práve naopak, ukážkou pre mňa toho najlepšieho v mesiaci máj. Môže byť? Tak poďme na to! Tramtadadá, predstavujem vám svoje májové roztomilosti!

To, čo teraz akčne a neúnavne robím je, že si po dlhom čase strávenom doma konečne začínam užívať parfumy. Mojím absolútnym tohtoročným favoritom na teplé dni je parfum Plein SOLEIL od francúzskej značky Yves Rocher, do ktorého vzorky z adventného kalendára na rok 2020 som sa zamilovala hneď na prvý ňuch. Zamilovala a hneď aj nechtiac rozbila. No tá sladká pamäťová stopa čo mi po ňom zostala, ma k flakóniku plnému slnka lákala tak neúnavne, že som jej  mámeniu nakoniec celkom podľahla. Týmto čarovným orientálnym závanom sa teraz nechávam unášať až do ďalekých východných krajín, kde rastie sladká a zmyselná tuberóza.  Vďaka nej, no  i obsahu drahého korenia – kardamómu, santalového dreva a ylangu pre mňa vyžaruje takú zmyselnosť a ženskosť, že sa jej nedokážem dostatočne nabažiť!

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je XhSrLIP.jpeg

Asi sa mi preto nebudete ani čudovať, ak vám poviem, že si svoju obľúbenú vôňu so sebou nosím úplne všade a to vo svojej kvetinkovej, všetkými farbami hrajúcej kozmetickej taštičke s nápisom THERE IS ALWAYS SUNSHINE IN MY HEART. Stačí mi jediný pohľad na ňu a v mojom srdci je naozaj slnko a dobrá nálada. Aj počas chmúrnejších dní mi pripomenie to čo je v živote skutočne dôležité, a že svoje počasie si naozaj všetci nosíme v sebe.

Ďalšou roztomilosťou, ktorú s veľkou obľubou používam a nosím, je môj prútený košík, do ktorého sa mi zmestí  naozaj, ale naozaj všetko, čo potrebujem. Francúzky ho priam milujú a dokážu zladiť so všelijakými možnými outfitmi a ja už pomaly ale isto začínam tušiť prečo. Okrem toho, že je naozaj štýlový a priestranný, dá sa nosiť skutočne počas prevažnej časti roka. Pasovala som ho preto na svojho milého a slnkom zaváňajúceho komplica, ktorý mi celkom verne a bez váhania pomáha so všetkými prepotrebnými potrebnosťami, ktoré  žena so sebou, ako inak, jednoducho musí mať!

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je OLeHEcC-1024x768.jpeg

A keď sa už s týmto mojím naslovovzatým spoločníkom vyberiem na slnečnú terasu, aby som si po dlhej dobe konečne vychutnala svoje prvé café latté, určite si do neho nezabudnem pribaliť aj nejakú zaujímavú knihu. Bude taká i onaká. Humorná i vážna, odľahčujúca i nútiaca sa zamyslieť, ale hlavne bude až do zbláznenia ženská, pretože ju napísali štyri Parížanky, a nie je o nikom inom, ako o nich samotných. Kniha Ako sa stať Parížankou …nech žijete kdekoľvek je tým pravým orechovým pre chvíľku pre seba (samozrejme, ak k témam životného štýlu Parížaniek inklinujete). A keďže má krátke, na konkrétne témy zamerané kapitoly, nebude vôbec problém  čítanie kedykoľvek prerušiť. Vravím to len pre prípad, že by som na tej slnečnej terase náhodou stretla nejakú srdcu blízku osobu, ktorá by si ku mne prisadla na voňavé kafíčko a s potešením poklebetila o tom, aké je to super byť opäť zoči voči dobrému priateľovi.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je L6nlNZo.jpeg

No a mne k teplu a slnku až neodmysliteľne patrí zmrzlina. To je roztomilosť nad roztomilosti, keď môžem zavŕšiť svoj deň prechádzkou s touto dobrotou v ruke a vychutnávať si ju do takej miery, až sa roztancujú všetky chuťové poháriky. A to ani nehovorím o tom, keď sa naplánuje návšteva cukrárne s cieľom zmlsať zmrzlinový pohár s kopcom šľahačky, vaječným likérom a čokoládou. Tak to už áno… toto ja naozaj môžem a s veľkým potešením! No a ako správna milovníčka zmrzliny sa musím priznať, že okrem tej vychádzkovej vyrábam celé leto aj domácu, ktorú preferujem. Robím ju z banánov a sezónneho ovocia, no i bezlaktózového jogurtu a karamelu. Neviem ako u vás, no asi ste už pochopili, že u nás doma zmrzlinová sezóna práve začína… tri, dva, jedna… ŠTART, práve teraz!

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je NWapGQE-768x1024.jpeg

Držím vám prsty, aby ste si vždy vedeli nájsť dôvod na radosť! Buďte zdravé a neodkladajte to pekné na zajtra!!!