Handmade, Inšpirácie, Krása

MÁJ – čas lásky, čerešňových kvetov, rozkvitnutých púpav a inšpiratívnych žien

Keď sa o slovo prihlási mesiac máj, hneď mám pred očami všetky tie nádherne rozkvitnuté sakury, prechádzky pod nimi a kopec kopec lásky. A tú si treba poriadne užiť od zamilovaných pohľadov, cez bozkávanie pod čerešňami až po vyznania lásky pod hviezdnym nebom nech už máme osemnásť alebo šesťdesiat. Schopnosť prežívať nehu a lásku naozaj nezávisí od toho, koľko máme rokov! Veď ako sa aj vraví, láska kvitne v každom veku a ja o tom vôbec nepochybujem. A keď aj počas niektorého životného obdobia náhodou na chvíľu zadriemala, práve teraz je ten správny čas ju konečne prebudiť a rozfúkať na všetky svetové strany ako padáčiky z púpav. Ozaj, všimli ste si, aké sú tieto na pohľad krehké kvietky silné? Sú krásne a obdivuhodné práve preto, že dokážu vyrásť aj na tých najčudnejších miestach, ako sú napríklad okraje chodníkov či tvrdá dlažba…. 

Čas lásky a čerešňových kvetov padajúcich do vlasov ako dážď, schopnosť vysloviť prianie predtým ako fúknete do bielej hlávky púpavy a s úžasom pozorovať padáčiky, ako ľahúčko tancujú v povetrí… to všetko je taký malý poklad, ktorý sa dá objaviť len vtedy, ak si dovolíme znova v sebe prebudiť dávno zabudnuté sny a túžby, lásku, nehu a vášeň, o ktorej som vám už písala aj v článku SLOVENSKÉ vs. FRANCÚZSKE ŽENY, ZMYSELNÁ BIELIZEŇ, VÁŠEŇ A LEVANDUĽA.

Máj je prekrásne a inšpiratívne obdobie, preto ho nepremeškajte a dovoľte, aby vami jeho energia prenikla skrz naskrz. Staňte sa aj vy ženou inšpiratívnou pre svoje okolie. Nech z vás krása vyžaruje, ako z kvetov sakury, nech ste nežné no zároveň silné ako púpavy, vedomé si svojich darov. Tak ako sú ony malými slnkami žiariacimi v tráve, buďte aj vy slnkami vo svojich rodinách a vôbec všade, kam sa pohnete. Dovoľte si snívať. Dovoľte si nájsť v sebe krásu a vidieť ju aj všade naokolo. Dovoľte si žasnúť. Je nádherné stretávať v živote charizmatické ženy, od ktorých je stále sa čo učiť!

Keď som dnes rozmýšľala nad tajomstvom vnútornej krásy, vymyslela som pre vás aj túto báseň, ktorú vám rada venujem:

POKLAD V SEBE

Lásku,

ba i nádheru kvetov čerešňových,

márne by si hľadala

mimo srdca svojho.

Len by si sa sklamala.

Jak lupeň z kvetu sakury

vánkom v diaľky odviata,

by si žialila a plakala…

Preto cíť,

nie rozmýšľaj.

A hľadaj poklad v sebe.

I keď hlávky púpav fúkaš,

okrúhle a bledé,

splnia ti len priania čisté,

ako modré nebe!

Hľadať krásu mimo seba,

to je bieda.

Kto ju v sebe objavil,

nachádza ju bez námahy

aj okolo seba!


Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je hzhca1C.jpeg

Objavte v sebe teda svoj vnútorný poklad, aby ste mohli kvitnúť ako nádherné kvety a zdobiť tento svet nie len fyzickou, ale predovšetkým svojou vnútornou krásou… prajem vám, aby ste nikdy nezabúdali, že skutočne bohatý je človek, ktorý ešte nezabudol fúkať do púpav… pretože v púpavách, odlieta strach…ako o tom vo svojej piesni V lese farebnom spieva aj Janka Tomko Ferenčíková… odejte sa do kvetov, alebo sa v máji ozdobte aj krásnymi handmade náušnicami z jej tvorivej dielničky, ktoré si môžete  objednať na webstránke Sashe. Pôsobí tam ako predajca pod menom FlyAn, pričom financie z predaja sa snaží investovať práve do nahrávok nových piesní, ktorých texty sú textami  o rodine, živote a láske, o hľadaní i odpúšťaní… alebo si o ne zasúťažte priamo tu na mojom blogu. Stačí ak mi TU dolu do komentára napíšete, ktorý z Jankiných výrobkov na Sashe stránke sa vám páči najviac. Získať tak môžete jedny zo štyroch náušníc odfotených na obrázku pod mojou básňou. Svoje odpovede píšte do 9.5.2021, kedy na Deň matiek odmením štyri z vás náušnicami od mladej, talentovanej Janky Tomko Ferenčíkovej. Držím vám prsty a prajem všetko dobré!