Domov, Inšpirácie, Krása, Zdravie

Kúpeľňové rituály alebo ako si urobiť z kúpeľne malý wellness raj

Ponoriť sa do horúcej vane patrí medzi moje najkrajšie chvíle relaxu. Pre ten správny wellness zážitok je však potrebné si svoju kúpeľňu nachystať tak, aby sa premenila na malú oázu pokoja, v ktorej sa dá fyzicky i psychicky zrelaxovať. Záležať si preto dávam nie len na príjemnej atmosfére, no i na výbere toho správneho prípravku do kúpeľa. Potom už len stačí zatvoriť oči a ponoriť sa do vody, ale aj do vôní z rozličných kúpeľňových nevyhnutností a rozmaznávatiek a samozrejme aj tých správne a starostlivo vybraných tónov príjemnej hudby. Takto majstrovsky zvládnutá príprava na chvíle pohody, prinesie zakaždým svoje ovocie, hlavne ak si dokážete tento malý raj naplno vychutnať. Aj preto vás dnes pozývam k sebe domov, do svojej kúpeľne, aby som vás navnadila na prípravu svojho malého domáceho wellness centra s množstvom rozličných procedúr, ktoré môžu pokojne konkurovať aj tým profi kúpeľným procedúram. Jeho príprava je obzvlášť potrebná pre tie z vás, ktoré prežili fyzicky či psychicky náročné obdobie a zo všetkého najviac teraz potrebujú načerpať novú energiu.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je BeFunky-collage-5-1024x1024.jpg

❤ Začnite tým, že si vyberiete toho správneho parťáka do vane. Svoju pokožku môžete zahaliť do obrovských chumáčikov nádherne nadýchanej trblietavej peny, alebo sa môžete vykúpať v rozličných blahodarne pôsobiacich bylinkách či rozmaznávať príjemným voňavým olejom… výber je len na vás, podľa toho, na čo máte práve chuť. Medzi tých mojich voňavých obľúbencov patria aj soli z mŕtveho mora s prímesou esenciálnych olejčekov a byliniek a  šumivky do kúpeľa s kokosovým či mandľovým olejom a lupeňmi ruží. Obe majú blahodarne účinky na pokožku i na zdravie a pôsobia nesmierne relaxačne. Hýčkajú všetky zmysly a prinášajú im úžasný pôžitok.

❤ A kým si bude všetky laskominky užívať vaše telo, pripravte nejakú tú lahôdku aj svojej pleti. Doprajte jej napríklad výživnú masku, ktorú ste si kúpili alebo ešte lepšie, vyrobte si svoju vlastnú. Veď čo je to za raj napríklad bez takej, mňaaaam, čokolády! Raj a čokoláda patria jednoducho k sebe a basta!

Stačí lyžica rozpustenej kvalitnej horkej čokolády, približne rovnaké množstvo olivového oleja a kto chce, môže pridať aj vaječný žĺtok a dobrôtka na vašu pleť je na svete.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je XXajGGW.jpeg

Ak odoláte a nezjete ju skôr ako ju budete môcť použiť, dodá vašej pleti kopec antioxidantov, vitamínov a minerálov, pokožku na tvári zregeneruje a okrem toho rozmazná a pošteklí vaše čuchové a nepochybujem, že aj nezbedné chuťové bunky!

❤ A keď sme už pri tých chutiach, povedzme si otvorene, správne vybraté maškrtky nepochybne patria k  tomu pravému rajskému zážitku! Bez nich to jednoducho nie je celkom ono. Čerstvé či kvalitné sušené ovocie, šálka dobrého čaju a cukríky z čokoládovej bonboniéry… hmmm, už teraz mám všetko živo pred očami a musím sa brániť, aby mi netiekli slinky… tak mlsný premlsný jazýček okamžite podľahne pokušeniu, najmä ak to všetko pekne spolu so sviečkou či kytičkou kvetov naservírujete na bambusovú poličku uloženú na vani.  Ja som tú svoju vyberala pomerne dlho, no za nič na svete by som ju už nevymenila. Celému kúpeľňovému rituálu totiž dodá punc luxusu, takže sa chvíľkami cítite pestovane ako svetoznáma celebrita…

❤ No a sviečky sú tým, čo celkovú atmosféru jednoznačne dotvára. Môžete použiť len jednu väčšiu sviečku alebo si ich naukladať na vaňu viacero v štýle hygge, o ktorom som vám už písala v jednom z predchádzajúcich článkov. Fantázii sa samozrejme medze nekladnú ani v tomto prípade. Ak doma sviečky práve nemáte, možno sa u vás nájde aj LED svetelná reťaz alebo niečo iné, čím si atmosféru dotvoríte podľa svojich vysnených predstáv.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je mlc3R03.jpeg

❤ Nakoniec nezabudnite ani na výber tej správnej a pohodovej hudby, aby ste sa mohli okrem vane ponoriť aj do jej lahodných a uvoľňujúcich tónov. Ja preferujem relaxačnú hudbu so šumom mora v pozadí, Paris JAZZ alebo album Empty Northern Hemisphere od Gregoryho Alana Isakova podľa ročného obdobia i toho, na čo mám aktuálne náladu.

❤ No a poďme k tomu najdôležitejšiemu a tým je pokoj a chvíľka bez toho, aby ste boli čímkoľvek a kýmkoľvek vyrušované. Odložte všetky „neodkladné“ povinnosti. Ak už investujete čas do vytvorenia svojej malej oázy pokoja, skúste si to zabezpečiť tak, aby ste aspoň na práve tento vymedzený čas neboli rušené. Pousilujte sa s manželom dohodnúť a vysvetliť mu, že si už naozaj nevyhnutne potrebujete dobiť baterky. Ak budete unavená a nervózna, pocíti to celá rodina rovnako, ako keď ste šťastná a spokojná a toto šťastie a spokojnosť vyžarujete aj naokolo.

Možno sa vám teraz zdá, že príprava príjemnej atmosféry je naozaj nekonečne dlhá procedúra, no verte mi, nie je to pravda. Celé to zaberie len niekoľko minút a výsledok vám prinesie skutočnú fyzickú i psychickú vzpruhu, preto sa to určite oplatí vyskúšať!

MÔJ TIP:  Takéto malé domáce wellness centrum môže byť prekrásnym a navyše originálnym darčekom pre vášho partnera či už k narodeninám, ku Dňu otcov, k výročiu vášho manželstva, no i len tak z lásky! Som si istá, že aj muži ocenia chvíle rozmaznávania a oddychu! Nezabúdajte, že je máj, lásky čas a treba si ho užiť čo najkrajšie!

 Čo vy na to? Aké sú vaše obľúbené kúpeľňové rituály a čo patrí medzi tých vašich voňavých kúpeľových obľúbencov?

Majte krásny víkend a nezabudnite sa počas mája nádherne rozmaznávať!


Nutiva.sk 728×90