Inšpirácie

Knihy z mojej police, ktoré stoja za prečítanie hneď v januári

Keď som si dnes upratovala svoju policu s knihami, napadlo mi, že podobne ako ja, aj mnoho ďalších žien trávi veľa času medzi múrmi svojho bytu či domu a po uplynulom roku už nutne potrebuje zamerať svoje myšlienky iným smerom. Smerom, ktorý nám pomôže udržať si zdravé telo i myseľ. A aj keď je povinností  počas dňa  naozaj viac než dosť,  v zime  poväčšine platí, že máme aspoň o malinký kúsoček viacej  času sadnúť si ku knihám, na ktoré sme si počas leta či jesene nevedeli nájsť čas. Zo svojej zbierky som pre vás vybrala tri knihy, ktoré majú  naozaj priam zázračnú moc naladiť hneď od začiatku roka na pokoj a väčšie uvedomenie si toho, aké myšlieky sú v nás počas celého dňa zabývané neraz ako neželaní hostia, ktorých by sme sa možno aj chceli zbaviť, no už naozaj nevieme ako.

1. Mojím prvým tipom je kniha Mních, ktorý predal svoje červené ferarri, ktorého autorom je Robin Sharma. Kniha je už dlho bestsellerom a pozná ju obrorvské množstvo ľudí. Ak  medzi nich nepatríte, určite sa po nej oplatí siahnuť, ak patríte, oplatí sa po nej siahnuť aj druhýkrát. Dočítate sa v nej o špičkovom právnikovi Julianovi Mantlovi, ktorý síce mal v živote ohromný materiálny úspech, no zároveň i obrovskú prázdnotu vo svojom vnútri. Jeho život sa náhle začne meniť v momente, keď Julian skolabuje uprostred preplnenej súdnej siene. Nebudem vám už ďalej prezrádzať jeho príbeh, ale nedá mi, aby som vám neprezradila, že mojou najobľúbenejšou, je kapitola o mysli človeka, ktorú prirovnáva k plodnej záhrade, o ktorú sa mnohí zabúdame starať a hromadíme v nej odpad…  Kniha je písaná jednoducho a veľmi zrozumiteľne. Je v nej nesmierne veľa silných myšlienok, ktoré vás hneď na začiatku roka povzbudia a naštartujú tým správnym smerom.

2. Ďalšou knihou v poradí, ktorú by mal mať tuším každý človek ako povinnú výbavu už vo veľmi mladom veku, je kniha od Louise L. Hay, Miluj svoj život. Ja osobne som ju kúpila a podarovala už najmenej päťkrát a neustále sa k nej vraciam. Mám ju v slovenčine i v češtine, obyčajnú, aj nádherne ilustrovanú.  Verím, že mnohé z vás, ktoré práve čítate tieto riadky ju tiež poznáte a vnímate ako nesmierne inšpiratívne dielo z pera svetovo slávnej autorky a učiteľky, ktorá však od detstva nemala na ružiach ustlané a neskôr sa dokázala vyliečiť z ťažkej choroby. Kniha je zameraná na pochopenie vzťahu tela a mysle. Je praktickým sprievodcom liečením, plným nápadov, postupov a cvičení. Ak knihu ešte nepoznáte, najlepší čas, kedy to môžete zmeniť, je práve tento 🙂  

3. Pri knihe Svět bez stížností od Willa Bowena sa vám musím k niečomu úprimne priznať. Z týchto troch kníh, je táto jediná, ktorú som  si vážne neprečítala. Asi už tušíte, že v tom bude dáky háčik. Nebudem vás teda naťahovať,  knihu som našla na internete v audio podobe, a tak som si ju s kávičkou v ruke pekne vypočula. Kúpila som si ju až dodatočne, lebo som neodolala jej krásnemu obalu a fialovému náramku, ktorý sa predáva spolu s knihou. Kniha je nádherná a plná pravdivých inšpiratívnych príbehov. Zámerom autora je pomôcť čitateľom pochopiť, akým spôsobom naše myšlienky utvárajú naše životy, a že sťažovaním sa, ktoré sa pre nás stalo silným zvykom, škodíme predovšetkým sebe. Fialový náramok je špeciálnym sťažovacím náramkom, vďaka ktorému si uvedomíte, ako často sa počas dňa sťažujete, pretože vo chvíli, keď to urobíte, ho musíte preložiť na druhú ruku. A keďže každý nový návyk sa buduje 21 dní, vďaka tomuto náramku sa môžete zúčastniť aj 21dňovej  výzvy a pridať sa tak k viac ako 10 miliónom ľudí v 106 zemiach sveta. 

 Tak čo poviete? Stačí si už len vybrať! Uvariť si dobrú kávu alebo chutný čaj, uložiť sa na pohodlnú pohovku a s vyloženými nohami, zachumlané do teplej deky, skúsiť si aj s pomocou skvelej knihy udržať počas náročného obdobia pozitívne naladenú myseľ. Sebe aj veštkým vám v tom držím palce!

… a ozaj, ak máte nejaký skvelý tip na knihu, sem s ním! Určite mi ho napíšte dolu do komentára, aby sa mohli inšpirovať aj ostatné ženy, ktoré navštívia blog! 

Majte pekný víkend 🙂