Inšpirácie, Krása

Júnové roztomilosti alebo roztomilé darčeky, med a svätojánke mušky

Narodeniny sú časom krásnych srdečných prianí, objatí a darčekov. Tie najkrajšie samozrejme často nemajú nič spoločné s peniazmi a utrácaním, no i tak poteší všetko, čo je darované zo srdca. Jún ubehol veľmi rýchlo a aj vďaka sviatku bol pre mňa mesiacom plným milých a niektorých až roztomilých darčekov. Najväčšiu časť z nich tvorili narodeninové, no našla sa aj nejaká tá roztomilosť nenarodeninového charakteru. Ak ste zvedavé, poviem vám viac a s veľkým potešením si pritom znova prežijem  rovnaké pocity, aké som mala pri ich prijímaní. Kde len začať… hm… nuž teda, toto je malý výber z množstva vecí, ktoré ma tento mesiac naozaj potešili a stále ešte tešia.

❤  Nech to všetko začne niečím francúzskym samozrejme… prvou roztomilosťou je pre mňa tento mesiac francúzska levanduľa, kvôli ktorej som nejakú tú chvíľu nemohla ísť na balkón, aby som nepokazila prekvapenie. Nádherné kvetináčové „balenie“ obľúbenej bylinky a prvý pohľad naň bol naozaj famózny a potešil v tú chvíľu omnoho viac, ako hociktorý rezaný kvet. A aj keď ste sa v mojich článkoch s levanduľou stretli už viackrát… nedalo sa odolať ani tentokrát. Jednoducho levanduľa je láska na celý život… no a môj manžel ma fakt pozná. Vie, že  francúzska = romantická pripomienka toho, čo mám rada a čo ma jednoducho baví. Pripomienka radosti zo života schovanej v maličkostiach každodenného života.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je rHWqQJ8.jpeg

❤  A keďže môj život sprevádza na každom kroku kreativita, viete si asi predstaviť, aké pocity vo mne vyvolalo 40 šťastných poukážok, ktoré som dostala z cestovného kufra plného darčekov. Špeciálne ak sú darčekom od môjho manžela, ktorému tvorivosť a originalita v živote nikdy predtým ako sme sa vzali nechýbala a som šťastná, že mu nechýba ani počas manželstva. Nie je nič krajšie ako dostať možnosť si čokoľvek priať s pocitom, že je na svete niekto, kto sa posnaží urobiť čo je v jeho silách, aby sa to moje prianie vyplnilo…

❤  A do tretice… to čo takmer každá žena miluje a pre mňa zaváňa povestným joie de vivre je spodná bielizeň. … no a ja, ako inak, využijem každú možnú príležitosť, aj takú akou je tá narodeninová, aby som si od svojho partnera zaželala ďalší krásny a pohodlný kúsok do svojho bielizníka. A tentokrát sa naozaj nedalo odolať… celkom som podľahla čaru pestrofarebných kvetov novej kolekcie z Intimissimi. Vyzerá sviežo a letne, kvetinovo voňavo, až je lepšia nálada. Nuž a tak sa teším len tak sama pre seba z krásneho spojenia príjemného s užitočným čo znamená, že je niekedy super aj darček podľa vlastného výberu!

❤  A ozaj, poznáte nejakú ženu, ktorá by sa pri hraní so svojimi dcérami sťažovala na to, že nemá vlastnú bábiku? No tak teraz už poznáte! Samozrejme, čo je to už za hranie bez vlastnej bábiky? A tak som dostala od svojich dievčat okrem tvorivých dielok i veľké prekvapko – vlastnú bábiku Barbie z Dráčika a musím uznať, že to bol výber nad výber! Proporčne je celkom iná ako klasické bábiky Barbie. Menšie prsia, širšie boky, dlhé vlasy a pehatý nos. Nikdy som krajšiu nemala. Dočista pohladila moju detskú dušu. … momentálne síce ešte dovolenkuje na Havaji. Keďže však ja sa toto leto do zahraničia nechystám, nech si užije aspoň ona. Hrať sa spolu budeme, až keď sa vráti domov. Ach a aby som nezabudla, volá sa Funny. To preto, že je veľmi obľúbená a hlavne zábavná.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je jMqqhiJ.jpeg

Med v nádhernom maľovanom sklenenom poháriku som dostala len včera, ale bol roztomilý a hlavne naozaj nečakaný a veľmi milo ma prekvapil. Maličkosť, taká sladká odmena za polievanie a starostlivosť o kvietky počas dovolenky mojich priateľov. Nuž áno, o kvietky i o priateľstvá sa treba starať, aby nezvädli a nakoniec neuhynuli… a ja som vďačná za tie naše, ktoré ešte kvitnú, i keď zažili aj nečas… všetky sú pre mňa darom…

❤  Nakoniec darček nedarček alebo niečo, čo môže byť darom a roztomilosťou, aj keď nakoniec vlastne nič nedostanete… No a  takou roztomilosťou sú pre mňa aj svätojánske mušky, ktoré som už veľa veľa rokov nevidela, ale veľmi po tom túžim. Táto túžba bola a je tak silná, až sa postavila do popredia narodeninových prianí. … ach, nuž bolo by to krásne ich ešte vidieť. To áno! Aj keď stretnúť svätojánske mušky ako sa zdá až také jednoduché nie je! Nakoniec som mušky síce nevidela, no darom pre mňa bola snaha priateľa ich nejako vo svojej záhrade vypátrať, aby sa zas jedno narodeninové prianie mohlo vyplniť. …takže aj keď tento rok opäť bez mušiek, ešte stále sú tu priatelia, ktorí sú ochotní ich pre vás hľadať… a to je niekedy možno viac, ako tie mušky stretnúť… i keď… nádej zomiera posledná!!

A čo vy? Aké sú vaše priania? Aké darčeky rady dostávate od rodiny, blízkych, od života? Ja vám dnes prajem celkom klasicky, všetkým úprimne zo srdca veľa veľa zdravia, šťastia, lásky, spokojnosti a splnených prianí!