Domov, Handmade, Inšpirácie

Jeseň v rytme Orientu…

Jeseň so všetkými jej farbami, so všetkými jej vôňami a rytmami mi pripomína ďaleký Orient… vo chvíli, keď mi to napadlo som sa už takpovediac nezastavila. Presnejšie, nezastavila sa moja fantázia, ktorá začala produkovať nápady. Orientálne divoké, divoko pestré, pestro korenisté i korenisto voňavé… Z každého rožka troška. … až som nakoniec pocítila bláznivú chuť vniesť do  upršaných a všedných jesenných dní farebnosť a veselú orientálnu náladu, ktorá sa zľahka dotkne všetkých zmyslov…

Na posteľ som natiahla pestrý oranžový patchworkový pléd, ktorý za malú chvíľu zmenil celú atmosféru spálne. Rozžiaril moje oči a rozbláznil srdce. Okamžite som pocítila príval energie. Nemám už žiadne pochybnosti o tom, že  oranžová je farbou kreativity a tvorivých nápadov a pomáha zažívať radosť a smiech.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je IMG_20211018_100559-1-1024x789.jpg

Snáď sa mi to moje rozdivočené  srdce podarí upokojiť. Chce to harmóniu a poriadny výdych. A keď už je tá reč o harmónii, takto orientálne naladená si zo svojej domácej čajovne vyberám sypaný čierny čaj. …s medom a citrónom samozrejme … celkom normálna klasika, ktorá mi pripomína detstvo a návštevy u babky. Tento nám však doviezol z ciest jeden náš dobrý priateľ… chutí, hreje, dokonca i vyzerá výborne! … a keď svoj nápoj krásne naservírujete, pokojne pre vás môže byť aj zdrojom tej správnej orientálnej nálady.

No a na tú mám zas ja svoj obľúbený farebný bambusový termopohárik s mandalou, s ktorým musím bez rečí spomaliť a potom už len po dúškoch popíjať svoj teplý mok. …no a popritom si samozrejme príjemne vyhrievať ruky.

To, čo ale dokáže fantasticky zahriať je aj nádherne farebná a hrejivá kašmírová šatka, ktorá je taká mäkká a príjemná, až hýčka pokožku.  S ňou sa nemôžete cítiť inak, iba orientálne a rozprávkovo žensky ako Sultánova dcéra…

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je IMG_20211018_093157-1024x768.jpg

A práve s rozmaznávaním pokožky súvisí aj môj ďalší, tentokrát DIY nápad, ktorým sú malé orientálne misky na šperky. Poviem vám aj ako. Nápad prišiel v kozmetickom salóne, kde som sa nechala rozmaznávať masážou kúzelných Katkiných rúk… ešte teraz sa mi o tom sníva, keď privriem oči. No kým som si ľahla, aby som sa celkom oddala relaxu a príjemným kozmetickým procedúram, Katka mi ukázala svoj nádherný malý biely stolík s mandalou na odloženie drobností, do ktorého som sa okamžite zamilovala. Potom už netrvalo dlho a zo samotvrdnúcej hmoty som si niečo podobné, avšak v mini podobe vytvorila. … Katkin stolík to síce nie je, no misky sa vydarili  a veľmi preveľmi ma tešia!

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je IMG_20211018_093034-1024x768.jpg

Mandaly sú celkovo nádherné! Jednoducho mám pre ne slabosť. Ak chcem občas skutočne vypnúť, mám poruke svoje antistresové omaľovánky práve s mandalami. V tomto prípade mi urobia dvojitú službu. Pomôžu mi zrelaxovať, a keď im do partie nájdem ešte nejaké pekné zlaté rámiky a zavesím ich na stenu, dotvoria moju orientálno jesennú atmosféru.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je IMG_20211018_121708-1024x1024.jpg

A aby Orienu nebolo málo, kvapla som si na zápästia esenciálny olej od doTerry – Whisper, ktorý mi pripomína časy, kedy som s kamoškou z času na čas brázdila uličky s etnoshopmi a nasávala vône vonných tyčiniek zapichnutých do malých stojančekov. Whisper je však niečo oveľa viac. Je to vyslovene ženský olej, ktorý pomáha prebudiť v sebe svoju ženskú energiu a napomáha harmonizovať ženské vzťahy…  ktorá z nás by to nechcela, že?!

Takže  ja už jesenne orientálne naladená som, no ešte mi k tomu všetkému čosi predsa len chýba… ulahodiť poslednému zo zmyslov – mojím ušiam. Hudba sa dotýka duše, otvára srdce a preto jej výber už nechávam na každej z vás…

Prajem vám, aby vás orientálne, no i tie jesenné rytmy správne naladili, rozvibrovali vašu dušu i telo, aby ste boli schopné cítiť silu, ženskosť a radosť zo života a maličkostí v každom svojom dni!