Domov, Zdravie

Jarné upratovanie a moje BIO upratovacie objavy

Marec je úžasný mesiac po všetkých stránkach. Je plný nádeje, plný svetla a ženskosti… je zároveň mesiacom mojich milovaných kníh a tiež jarného upratovania… .  Koľko radosti! Hovoríte si, čo je na upratovaní také veselé? No všetko! Úplne všetko, ak ho vezmete za ten správny koniec. Ak by ste ho však mali schmatnúť za ten horší, radšej vyčkajte, kým príde tá správna chvíľa. Ja osobne milujem, keď mi po zime nakúka slniečko do nádherných čistých okien a do bytu môže znova prúdiť čistá energia. A i keď mám milión nápadov a tém, o ktorých by som mohla napísať, závan jari vo vzduchu a krásne, i keď ešte zubaté slnko ma presvedčili, že sú tým pravým, čo k sebe domov nutne potrebujeme vpustiť. Niet nad pocit, keď sa ráno zobúdzate na veselý štebot vtáčat a lúče slnka vás cez vyblýskané okná huncútsky šteklia po tvári! Chvíľku sa naťahujete v posteli ako mačka, kým z nej nakoniec vykĺznete, aby ste si uvarili chutný čaj či voňavú kávu.

Je to balada, vďaka ktorej som absolútne neodolala vábeniu nezbedného žltého klbka na oblohe a s úsmevom a pohmkávaním svojich TOP happy hitoviek som sa pustila do umývania okien a upratovania domácnosti.  … „ach, svieža vôňa jarného vzduchu…  ak si teda ráčila vstúpiť do môjho skromného príbytku, cíť sa tu ako doma, si tu vítaná!“ 

A kým si u mňa sviežosť jari takto pekne hovie, ja vám prezradím, ako som zvládla to svoje jarné upratovanie skutočne ľavou zadnou, rýchlo, veselo a hlavne BEZ CHEMICKÝCH PROSTRIEDKOV. … pretože tie, aj keď domácnosť na čas rozvoňajú a predezinfikujú povrchy, predstavujú dráždidlá, ktoré nijako neprospievajú ani človeku zdravému ako rybička…  Uprednostnila som teda cestu lásky k svojmu telu, cestu úcty k zdraviu členov mojej rodiny a vedome som zvolila čistiace prostriedky, ktorými som odbremenila dýchacie cesty aspoň doma, kde teraz trávime tak veľa času!

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Gr15s5w-1-1024x768.jpeg

Na čistenie povrchov som použila môj nový objav (pre bližšie info klikni na tento odkaz) – slovenské svetové produkty CHISTEE, s ktorými sa dá vyčistiť celá domácnosť bez odpadu. Znamená to, že sú 100% rozložiteľné, takže mám úplne perfektný pocit, že som nimi nijako nezaťažila vodu, pôdu ani okolie. A keďže mám už dosť chemických látok vo svojom okolí, absolútne najviac ma teší, že sú 100% prírodné a nemusím sa pri nich báť o svoje zdravie a zdravie ostatných členov rodiny, hlavne tých najmenších. Na začiatok som si objednala produkty CHISTEE Universal Spray Lavender, Hand Wash Lavender a Car Wash Interior v spreji. Všetky tieto vecičky majú silný čistiaci, odmasťujúci a antibakteriálny účinok. No a že sú citlivé k pokožke ma presvedčil nie len hand wash, ktorý zbytočne nepresúša ruky, ale aj samotný univerzálny spray, ktorý som si ako správna a šikovná gazdinka hneď omylom striekla na tvár, pretože som ho, nevedno prečo, držala opačne. No a keďže na mňa v tej istej chvíli zavolala aj dcéra, tvár som si celkom zabudla opláchnuť… kým som totiž vyriešila jej, ako inak, neodkladné požiadavky, úplne mi to vyfučalo z hlavy a ja som si na to pekne krásne spomenula až pri večernej toalete. Získala som však vzácnu skúsenosť a teraz viem, že aj po tejto stránke môžem prostriedkom dôverovať a povedať áno, k pokožke sú ozaj citlivé! Ach, aby som nezabudla! Prípravky za perfektné ceny som jeden deň objednala a hneď na ďalší deň mi boli doručené, takže  ďalší palec hore!

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je BeFunky-collage-1-2-1024x543.jpg

Mojím druhým objavom  sú Greenway utierky. Mnohé ženy ich už poznajú, no mňa ohúrili do takej miery, že vám o nich jednoducho musím napísať. Hlavne pri lesklých povrchoch, ako sú sklenené okná, zrkadlá a podobne, som si  vystačila len s nimi a s vodou. Z okien som po zime samozrejme najskôr zotrela staršou bavlnenou utierkou a vodou „hrubú špinu“ a potom som už len utierkou určenou na sklo, povrch preleštila a bolo! Šlo to ohromne rýchlo, bez chémie a čo je absolútne úžasné, aj bez akýchkoľvek šmúh. Nič, len voda a tá správna utierka na správny povrch a robota je hotová tak, že aj Popoluška vygúlila oči! Odkedy som jej jednu z utierok darovala, upratuje s o to väčšou radosťou a na žiaden ples sa už ani netrhá! Tou utierkou je univerzálna utierka UJUT, na ktorú sa čiastočky prachu zachytávajú tak, že sa prach ďalej nevíri. Teraz sa namiesto kýchania pri upratovaní už len tajomne usmieva, no tentokrát nie kvôli princovi… . Veď posúďte samé!

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je jAJm9FL-1024x768.jpeg

Posledný objav, aj keď už nie je najnovším, pre mňa vždy zostane tým TOP objavom a veľkým prekvapením, pretože pri ňom neustále prichádzam na nové veci a poznatky. Sú to moje skvelé 100% prírodné esenciálne oleje dōTERRA. Všetko v domácnosti sa dá urobiť len s ich použitím ak ste tvorilka, ktorá investuje svoj čas do výroby domácich prírodných bio produktov… áno niekedy je toho času viac, inokedy zase menej. Podľa toho sa to odvíja nejako tak aj u mňa. Osobne si už neviem predstaviť iné tablety do umývačky riadu ako tie, ktoré si vyrábam doma sama práve s pomocou týchto úžasných olejov. Podobne je to aj s tabletami do WC, osviežovačom vzduchu, sprejom na prevoňanie bielizne pri žehlení, či mydielkami bez konzervantov a dráždidiel. A ak je náhodou práve deň, keď neupratujem s pomocou olejov, musia byť aspoň neodmysliteľnou čerešničkou na torte čistej domácnosti. Najlepšie v podobe difuzéra s obľúbenou vôňou či vôňou na prečistenie vzduchu, ako napríklad Purify, či Lemongrass. Lavender zas pôsobí antihistaminicky, Lemon odmastí a zároveň uhasí smäd pri upratovaní. Air osvieži vzduch a uľaví zvonka zaťažovaným dýchacím cestám. …možnosti využitia v domácnosti sú doslova ako hrnček var, či bezodná studňa, dá sa s nimi kúzliť v rôznych oblastiach života!  

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je usNoB6h-1-1024x768.jpeg

Takže milé dámy, hor sa do jarného upratovania, ak s ním už náhodou nie ste hotové! Urobte to však s radosťou, s láskou a úctou k svojmu telu a zdraviu. Vychutnajte si ho do takej miery, do akej vám vaše sily dovolia a nezabudnite sa za to potom odmeniť…  vyložte labky na pohovku a doprajte si hoc aj banán v čokoláde s poriadnym kopcom šľahačky… zaslúžite si doplniť energiu… a nech vám pri tom vyspevujú vtáčence, čo sa domov šťastne vrátili z teplých krajín, aby nám všetkým oznámili, že sa začína farebná a hravá  jar!