Inšpirácie

Februárové roztomilosti

Vo februári  sa už témam lásky  a návalu srdiečok  asi nevyhneme, no ja sa na to vôbec nechcem sťažovať. Práve naopak, keďže lásky nikdy, verte mi, naozaj nikdy nie je dosť na to, aby sa ešte nemohla akýmkoľvek spôsobom šíriť ďalej, pridám vám i ja ešte nejaké z tých svojích februárových srdiečkových záležitosti. Rubriku ROZTOMILOSTI MESIACA rozbieham síce až teraz, pretože v januári som to už nestihla, no popravde naozaj neviem, ktorý z mesiacov by sa na to hodil lepšie, ako práve február.

Hneď na začiatku sa vám musím s niečim priznať. Tento mesiac mi prišla do cesty LÁSKA, ale len taká celkom mini, keďže tie veľké lásky mám neustále doma pri sebe. Táto LÁSKA mini v sebe obsahuje malú bielu rukavičku na čistenie a odličovanie, väčšiu ružovú na masáž, po ktorej je pleť nádherne jemná a vypnutejšia a ešte nádherne mäkkú, veľkú ružovú rukavicu.  Moja pleť sa do nej zaľúbila na prvé použitie. A i keď skutočne nie som za vážne vzťahy u dospievajúcich dievčat, čo sa týka tejto LÁSKY, svojej dcérke robím v tomto smere s veľkou radosťou dokonca dohadzovačku. Milá malá rukavička je presne to, čo som hľadala na suchšie líčka a prečistenie mladučkej pleti zatiať bez použitia nejakých prípravkov. Nepochybujem, že tento skvelý úlovok by si zamilovala aj vaša pleť. 

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je KvgbZNO.jpeg

Robiť všetko preto, aby sme sa cítili krajšie a mali okolo seba aj pekne a útulne, a aby to lahodilo nášmu oku i pocitom, by sme mali neustále. Niekedy k tomu postačia úplné drobnosti. Napríklad také raňajky budú určite chutiť lepšie, keď prestieranie k nim doladíte krásnymi obrúskami. Ďalšia vec, ktorej mávam doma menšiu zásobu… zrejme preto, že mi to vždy tak trochu pripomína detstvo, keď moja sestra zbierala farebné servítky a menila si ich s dievčatami s rovnakým koníčkom. Ja som ich potom od nej všetky bezstarostne zdedila, podobne ako zošit s obsahmi z povinného čítania (… šťastie, že to nečítajú moje slovenčinárky).

A od šikovnej sestry poteší aj také malé, ručne vyrobené červené srdiečko na kľúče. Pohľad na neho vždy  zahreje pri srdci, keď pripomenie rodinu, ktorá v tejto dobe už tak veľmi chýba. Stále ho nosím vo svojej kabelke. A občas, keď mám chuť ju rozvoňať, kvapnem si na neho esenciálny olej s vôňou divokého pomaranča. Otvorenie kabelky potom sprevádza celý kopec výnimočných  pocitov. A žiaľ a túžba po rodine sa miesi s pocitmi nádeje a radostných spomienok na spoločné chvíle… ach, viac nepokračujem…

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je x4ew22U.jpeg

Radšej sa vráťme ku kabelkám a iným márnotratnostiam. Takou je aj držiak práve na tie naše kabelky, čo vyzerá ako zavináč v emailovej adrese – C❤ …okrem kabeliek ďalšie miesto, kde by som si ho vedela celkom veselo predstaviť. Mali by dať cenu tomu, kto ho vymyslel, lebo táto malá prakrická vecička mi v skutku uľahčuje život. Kabelku už skrátka takto nezašpiním a hlavne nemusím zavše hľadať.

A hľadať už nemusím ani drobné informáciie, ktoré si denne potrebujem pamätať. So zápisníčkom veľkosti dlane sa môžem tváriť ako rozum rodiny. Pravdu však poznám len ja a môj malý zápisníček, ktorý som si ako správna pyšná handmaderka ušila a pozliepala podľa svojho gusta. Vnútri farebný a krásny skrýva všetky potrebnosti a to tajomstvo „že si to všetko proste pamätám“ je len medzi ním a mnou (…teda až do dnešného dňa bolo medzi ním a mnou).

No a keď sme už pri tých tajomstvách… milujem čokokádu a niekdy sa s ňou vôbec nepodelím! Určite ste si o mne nemysleli, že občas viem byť aj takto poriadne sebecká. S čokoládou Lindt – mliečne guličky s jemnou krémovou náplňou je pre mňa fakt ozaj ťažké sa deliť. Sľubujem, že sa polepším… ale až pri väčšom balení…

Poslednou a najkrajšou roztomilosťou mesiaca február je pre mňa malé hlinené srdiečko od mojej malej predškoláčky. Nedá sa povedať, žeby bolo bezchybné, napriek tomu je však úplne dokonalé a čo viac, nabité láskou a radostnou energiou, preto aj hodné nosenia ako ten najcennejší šperk!

Verím, že sa vám rubrika ROZTOMILOSTI MESIACA bude páčiť, že odľahčí vaše náročné dni, pozdvihne náladu, možno rozosmeje alebo v nej dokonca objavíte nejakú tú drobnosť, ktorá by sa vám zišla. Majte pekné dni a obklopujte sa všetkým, čo vám prináša radosť!

A ešte jeden malý tip na roztomilosť  nájdete, keď si rozkliknete tento obrázok 🙂 Využite kupón  #schutoualaskou8  a získajte 8% zľavu na nákup motivačných kefiek  a kefiek pre milovaných!