Handmade, Inšpirácie, Krása

Ako si hýčkať ruky a chodidlá alebo zbohom teplým rukaviciam a huňatým ponožkám

Je síce pravda, že apríl bláznivo vyvádza a počas jeho pochabej vlády si užívame všakovakého počasia  (chvíľu nám svieti slnko a my sme od šťastia celé bez seba, že zimným dňom už nadobro odzvonilo, no vzápätí ho zo scény vytlačí vietor, sneh a najnovšie aj hmla) no i tak mám stále viac pocit, že snáď by už nebolo celkom od veci postarať sa o tie naše ruky skôr, ako sa samopašne a v plnej kráse začnú vystavovať na obdiv počas obdobia krátkych rukávov a tričiek na ramienka, či tých s lodičkovým výstrihom, čo bárskedy neposlušne skĺznu nejednej kráske z ramena. No a samozrejme chodidlá… čo sa len počas zimy nanosili huňatých ponožiek, pančúch a čižiem! Akiste sa už nevedia dočkať svojho osloboditeľa a rytiera v zlatej zbroji – slnka, kedy ich konečne vyslobodí zo zajatia neraz úžasne prenádhennej, no zároveň i uzavretej a tesnej klietky –  zimnej obuvi a navlečie ich do ľahučkých sandálok…  Nuž, aby sme dlho “nerečnili” (teda nie vy, ale ja) ukážem vám, ako som tým svojim rukám a nohám dopriala malé zadosťučinenie za to, že boli počas jesene a zimy táááák trpezlivé a znášali všetky nálady a výkyvy počasia!

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je OnCmGT6.jpeg

Ruky, rúčky – nech sa môžu šikovnice tešiť obdivným pohľadom

Moje malé domáce wellness pre krásne ruky som odštartovala bylinkovým kúpeľom. Tentokrát ma zlákal sušený harmanček, ktorý som poriadne vylúhovala. Keď už bola teplota vody pre pokožku znesiteľná, chytro som ich do nej na približne 15 minút ponorila. Pokožka rúk pekne zrelaxovala a zmäkla a potom už prišli na rad nevyhnutné pomôcky ako nožničky na skrátenie nechtov,  pilník – pomocník na úpravu tvaru a samozrejme tyčinka na zatlačenie nechtovej blanky. Na takto prichystané ruky som ešte naniesla hrubšiu vrstvu výživného krému, ktorý som si vyrobila pre skvelú regeneráciu a hydratáciu a potom som ich navliekla do bavlnených rukavičiek a nechala tak počas celej noci. Možno sa čudujete, že sa proti tomu po zime vôbec nevzpierali… no prezradím vám malé tajomstvo… uplatila som ich sľubom, že keď poslušne vydržia do rána, dostanú za odmenu ešte masáž a vrstvu laku v nádhernom odtieni od Yves Rocher. …psssst, nikomu ani muk! Nech to zostane len medzi nami …v pohode sa nechali uplatiť!     

Kliknutím na obrázok sa zobrazí videonávod na výrobu glycerínového krému na ruky s vôňou levandule!Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je 9NUQTlQ.jpeg

Krásne, hebké a voňavé chodidlá hodné bozkov a nie len tých slnečných

Vážim si svoje nohy, veď už čo – to prestáli a po zime si zaslúžili ozaj  kráľovskú starostlivosť! A aby na nich ruky pyšne nepozerali zvrchu, dopriala som im blahodárny bublinkový kúpeľ, do ktorého som pridala pár piliniek marseillského mydla zo zelených olív. Potom nasledoval peeling nôh, starostlivosť o kožu na pätách a podobne, ako to bolo u rúk aj úprava nechtov a nechtovej kožtičky. Domácu procedúru som zavŕšila krátkou masážou chodidiel a nanesením  hydratačného krému, ktorým som absolútne nešetrila a šup s nimi do bavlnených ponožiek! Na ďalší deň som ich ešte odmenila za statočnosť a pre spevnenie som premasírovala  nechty  olivovým olejom obohateným o pár kvapiek citrónového esenciálneho oleja a nechala pôsobiť 10 minút.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je X43CK6O.jpeg

Tak a teraz už prekypujem spokojnosťou, pretože musím úprimne priznať, že tie moje ruky nie len po zime, ale aj po všetkých domácich prácach už naozaj nevyzerali najlepšie. A vďaka výživnému krému, ktorý budem mať odteraz už vždy poruke, sa teším hebkej a hydratovanej  pokožke . Radosť z neho je hneď niekoľkonásobná, pretože okrem toho, že som si ho vyrobila sama, má úžasné účinky, skvelo vonia a je bez konzervantov. Stálo za to si ho vyskúšať! Teplých dní sa teda už nemusím báť, keďže som odhodlaná si túto sviežosť a hydratáciu udržať a potom už len veselo vystaviť rúčky i nôžky zlatistým bozkom svojho vysnívaného rytiera. … a verte mi, vôbec nebudem žiarliť, ak urobíte to isté, pretože Slnko je jediný zvodca, ktorého všetky s radosťou nechávame bozkávať svoju pokožku, no absolútne žiadnej z nás to nevadí 😀 

A ešte niečo! Vedeli ste že:

  • BIO kokosový olej sa neraz spája s myšlienkou dlhovekosti, obsahuje vitamíny A, C a E a obsahuje vysoké množstvo antioxidantov, ktoré chránia pokožku, čím zabraňujú jej starnutiu?
  • mandľový olej využívala údajne už kráľovná Kleopatra na ošetrenie suchej pokožky, pretože obsahuje lipidy, ktoré posilňujú jej ochrannú funkciu?
  • levanduľový olej  slúži na zmiernenie napätia a stresu, navodzuje príjemný spánok a má protizápalové účinky?
  • olivový olej v kombinácii s citrónom posilňuje slabé a lámavé nechty a zároveň ich vyživuje?