Moja joie de vivre

5 tipov, ktoré zaručene dokážu zdvihnúť náladu

Sú dni a niekedy ich je naozaj neúrekom, kedy by sme potrebovali zdvihnúť si nejakým spôsobom náladu a posilniť v sebe ten úžasný pocit pohody a spokojnosti. Pravda však je, že spoliehať sa v takejto chvíli na to, že nás navštívi víla s kúzelnou paličkou, alebo nám niekto prinesie tri čarovné oriešky, je úplne zbytočné.

… nevylučujem však, že aj taká víla v podobe dobrej priateľky sa vo dverách naozaj objaviť môže… na zázraky verím a aj toto sa mi už stalo… no i tak mám v zálohe zopár tipov pre prípad, kedy tá nálada naozaj nie je sladká a ružová ako cukrová vata v zábavnom parku.

Ak potrebujem povzbudenie, je mi jasné, že pre to pravdepodobne bude potrebné aj niečo urobiť. U mňa funguje hneď niekoľko vecí, o ktorých môžem s istotou povedať, že mi naozaj dokážu pozdvihnúť náladu. Môžete si ich  vyskúšať.  

1. Začať deň pestrými kráľovskými raňajkami, ktoré ma zaručene naladia, pretože hrajú všetkými farbami. Už len pohľad na nich pôsobí úžasne a čo viac, oči nie sú jediným zmyslom, ktorému ulahodia, a pri ktorom to zostane. Farby, vône, dotyk, chuť i zvuk čerstvého pečiva… no povedzte samé… už len písať o tom mi robí náladu, keď tá predstavivosť tak skvelo funguje…

2. Kúpiť si nádhernú kyticu kvetov. No áno, je krásne ju od niekoho dostať , ale pokojne si ju môžem dopriať aj inokedy, len tak pre vlastné potešenie, pretože taká kytica čerstvo narezaných kvetov spestrí ktorýkoľvek chmúrnejší deň päťdesiatich odtieňov sivej a okrem obývačky rozjasní i moju tvár, kedykoľvek hodím očkom na tú nádheru…

3. Niečo pretvoriť. Poznáte ten pocit, keď rozmýšľate, že niečo vyhodíte, no napokon ešte dáte veci druhú šancu a vdýchnete jej nový život? Pri vymýšľaní sa plne sústredíte na tvorivý proces a nedočkavo čakáte, ako to dopadne a či sa to vydarí tak, ako ste si to predstavovali? Pre mňa je to skvelý ventil, odpútanie pozornosti od starosti a poväčšine aj nesmierne veľká radosť a pocit uspokojenia z výsledku.

Pozrite, napríklad tento malý kvetináč si už svoje odkrútil najskôr ako svietnik a neskôr ako kvetináč či organizér na farbičky, po ktorom zostal naozaj poznačený pastelkami, fixkami a tuhami od farebných pier…  som rada, že som ho nevyhodila, teraz sa naň neviem vynadívať!

4. Mať kútik pre seba/ sebeláskový kútik. Čím som staršia, tým viac som presvedčená o tom, že my ženy a mamy by sme proste mali mať nejaký kútik pre seba, nejaký svoj priestor, aj keby to mal byť len „meter štvorcový“,  kde by sme si mohli užiť  ten pocit, že toto je len a len moje miestečko s mojimi vecami, kde si môžem dopriať aspoň chvíľku pozornosti. Takým kútikom je pre mňa môj toaletný stolík a to nemá (verte či nie) ani ten spomínaný meter štvorcový.

5. Niekomu niečo darovať. Patrím medzi povahy, ktoré nesmierne teší, keď niekoho môžu obdarovať a tým urobiť radosť. Ak sa mi vybranú osobu podarí navyše prekvapiť, moja radosť je, povedala by som, až úprimne detská, ohromná a uspokojujúca. Vždy je to  potešenie, ktoré sa mi okamžite vracia v podobe krásnej chvíle strávenej s obdarovanou osobou.

Tak čo na to poviete? Fungovalo by to aj u vás? Alebo máte nejaké vlastné super tipy, ktoré využívate v prípade, že potrebujete zlepšiť náladu? Budem sa tešiť, ak mi o nich napíšete…

Prajem vám však, nech tých dní v odtieňoch šedej máte čím menej, aj vďaka svojmu vnútornému nastaveniu… alebo hlavne práve vďaka nemu!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *