Inšpirácie

3 ženy, 2 muži a 1 kocúr … u mňa na návšteve

Verte či neverte, keď vám už situácia prerastá cez hlavu,  je možno  lepšie na všetko sa vykašľať a konečne si pozvať k sebe  niekoho na návštevu. Nie však hocikoho. Mal by to byť niekto, pri kom sa zasmejete, zabudnete na problémy a vaše starosti spľasnú ako žuvačková bublina.   

1. Moja stará kamoška Holly Golifhtlyová z New Yorku ma už dlhší čas chcela návštíviť, no ja som si dala, so skutočne zodpovedným postojom, ktorý si súčasná situácia vyžaduje, s jej pozvaním poriadne načas. Musela vydržať až do chvíle, keď som to už bez jej ľahkomyseľnej povahy viac nevydržala. Návšteva tejto mladej bláznivej dámy mi vniesla do života svieži radostný závan. Štebotala mi ako vtáča o všetkých svojich mužských obdivovateľoch, večierkoch, no i o novom susedovi, ktorý sa nasťahoval o poschodie vyššie. Paul, tak sa ten mladík volá, je spisovateľ. Porozprávala mi ako šli spolu na RAŇAJKY U TIFFANYHO, i ako šlohli v obchode masky… bola to zábava… . Jej návštevu som absolútne neoľutovala najmä ak viem, že jej príbeh mal šťastný koniec pre ňu, Paula i jej kocúra, ktorý nemal meno.

2. Gorgia Byrdová. Je to skvelá žena! Možno ste už o nej počuli. Žije v New Orleans a jej najväčšie hobby je varenie. No všetko o čom doposiaľ snívala, mala dlho zaznamenané len vo svojej knihe možností a život jej plynul bez toho, aby ich premenila na skutočnosť. Porozprávala mi o svojich LAST HOLIDAY, ktoré nakoniec našťastie neboli celkom poslednými. Tento príbeh s ňou však môžem preberať fakt donekonečna. … to, ako si začala užívať život a možnosti premieňať na skutočnosť krátko potom, čo jej lekári diagnostikovali ťažkú chorobu a dali len tri týždne života… Uch, no čo vám poviem, my dve sme si fakt sadli! Už len otvoriť šampáňo a oslavovať život, ktorého každý deň je darom. A ako vraví Georgia, každý deň treba prežiť naplno! Po jej návšteve si zakaždým vstupujem do svedomia… ach a tie Karlovy Vary… nádhera! Možno raz…

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je eQYpZvN-723x1024.jpeg

3. Emyly, Emily, Emily… príbehy, ktoré mi o sebe rozpráva sú na pokračovanie… odkedy skončila pracovne v Paríži (bez toho, aby vedela čokoľvek po francúzsky) a pod menom EMILY V PARÍŽI fotí na instagram totálne všetko čo jej príde do cesty, mám o nej už väčší prehľad, ako keď žila v Amerike. Vždy sa na jej historkách skvele bavím. Denne dostávala preplesky, ohľadne rozdielnosti americkej a francúzskej kultúry, no je šikovná a flexibilná, učí sa zvládať pracovné problémy a popritom si užívať život inak, ako na to bola doposiaľ zvyknutá. Viem, že má pekného suseda Gabriela, ktorý je šéfkuchárom v jednej z parížskych reštaurácií a dosť to medzi nimi iskrí… no i keď sa mi zvykla pravidelne ozvať, už nejaký čas tak neurobila, takže žiaľ neviem, ako to medzi nimi pokračuje … a pritom som takáááááááá zvedaváááááá!

4. … a nie žeby ma doma navštevovali rozvedení muži! Tento však môže prísť na návštevu kedykoľvek. Budem len a len rada. Volá sa Carl Alen a kľudne si s vami pokecá aj po kórejsky. Nemal absolútne žiaden dôvod na to aby sa to naučil, podobne ako aj kopec ďalších vecí. Jediným dôvodom, prečo sa konečne rozhodol žiť inak ako doposiaľ, je návšteva zvláštneho kurzu, kde po stretnutí s podivným guru začal na všetko odpovedať slovkom ÁNO. Zrejme vám je jasné čo odpovedal mne, keď som sa ho spýtala, či by k nám nezabehol na návštevu. „ÁNO, jasné. O chvíľu som tam!“ Povedal YES MAN, prišiel, všetkých nás zabavil a dovidenia! „Áno, pokojne príď aj nabudúce, nech je zábava a máme do ďalších dní inšpiráciu naučiť sa niečo nové!“

5. No a podobný životný zvrat sa udial aj kamošovi, už chválabohu bývalému workoholikovi Michaelovi Newmanovi. Predstavte si, že uprednostnil ŽIVOT NA DIAĽKOVÉ OVLÁDANIE. Klik a preskočil to i ono, až  nakoniec spustil autopilota, ktorý určité situácie v jeho živote zrýchlil už automaticky. Život ubehol rýchlo, zostarol a zistil, koľko toho v živote týmto spôsobom prepásol… uf, ešte šťastie, že od života dostal druhú šancu i ponaučenie, s ktorým dnes šťastne a zodpovedne žije. Vždy keď premýšľam nad jeho príbehom, uvedomujem si, aké nesmierne dôležité sú i tie najbežnejšie veci v živote. Načase sa na nich začať dívať inak, ako s túžbou ich preskočiť… veď čo by sme možno teraz dali za niektoré stretnutia (rodinné či s priateľmi), ktoré sa nám predtým nechcelo absolvovať…

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je DgqaWwO.jpeg

6. Čo sa týka kocúra, tohto – JA, KOCÚR, by ste na návšteve chceli zrejme len sotva. Pán Chlpáč miluje whisky a cereálie a neváhal by vás pripraviť aj o ich posledné zásoby. S radosťou vám označkuje drahý koberec či kabelku v prípade, že ste jeho bývalá manželka. Ide totiž o arogantného miliardára Toma Branda, ktorý rovnako ako Michael Newman, dostal od života príležitosť zmeniť svoj život, keď sa za určitých okolností ocitol v tele kocúra. Pre úspech bol ochotný obetovať čokoľvek, dokonca aj vzťahy s členmi svojej rodiny. No všetko sa skončilo dobre a  Tom sa stal najskôr tým najlepším kocúrom a neskôr aj otcom… pri jeho príbehu si neraz povzdychnem, že byť na nejaký ten čas v tele mačky či kocúra,  by nejednému človeku len a len prospelo kvôli prehodnoteniu toho, čo je v živote naozaj dôležité… ale nechcem súdiť… len tak vzdychám… povzdychávam!

Poviem vám, všetky tieto návštevy ma rozveselili a potešili … dosť na to, aby som vám o nich napísala. Každého jedného z týchto návštevnikov doma vrelo odporúčam aj vám. Pokojne im otvorte dvere a pozvite ich dnu k sebe. Je s nimi veselo, majú dar odľahčiť situáciu a ako ste už samé zistili, aj poskytnuť iný pohľad na život. Ja som neodolala a Holly som si k sebe dokonca nasťahovala. Spolu nám bude určite veselšie!