Moja joie de vivre

Láska k čierno – bielej, alebo ako žiť svoj život s väčšou vášňou

Láska k čierno – bielej kombinácii sa ma už roky drží ako kliešť a myslím, že ma tak ľahko ani nepustí. A viete čo je na nej pre mňa také fascinujúce a možno až absolútne najlepšie? Že vynikne, ak sa k nej pridruží niečo pestré. No a v živote to máme nejako podobne. Niekedy sa nám naozaj zdá všetko také, ako keby naším dňom chýbala farba. Jeden deň ako druhý, hektika, stereotyp… nič sa nedeje, nič sa nemení, všetko sa zdá byť také nemastné, neslané …čierno – biele… no a tomu sa určite netešíme tak, ako tým úžasne šmrncovným vecičkám v tejto kombinácii. 

Teraz vám ale prezradím jedno tajomstvo… žeby tajomstvo čierno – bielej? Možno! Ale ešte viac ako to, je to tajomstvo, ako žiť svoj život s väčšou vášňou. Nemusíte sa báť, nečaká vás žiadna siahodlhá prednáška, spojená s praktickými úlohami a workbookom… aj keď… možno… predsa len bez práce nie sú koláče… a ja koláče taaak rada… Ale vráťme sa k tajomstvu o živote s vášňou. Dávajte dobrý pozor milé moje.

Môj čierno biely puntíkatý diár je vecou, ktorá si ma získala hneď na prvý pohľad. Má zlaté písmenká aj väzbu. Ale na čo by mi bol diár, keby som doň nič nenapísala. Len zbytočnosťou! Tak ho radšej napĺňam a zapĺňam, lebo to čo mu dáva život sú moje zápisky, farby, pásky washi a nálepky, vďaka ktorým omnoho lepšie plním úlohy dňa. Čierno – bielemu prevedeniu vdýchli dušu farby.

A viete už, že bez foťáka sa ja sotva niekam pohnem. No môj čierno – biely krásavec je vzácny práve preto, že sa môžem okamžite potešiť farebným obrázkom, ktoré z neho vyjdú hneď ako si zmyslím stlačiť spúšť.

Moja stripes okrúhla krabička je stokrát krajšia, keď ju naplním farebnými ženskými doplnkami a drobnosťami.  Žltá jej dodá energiu a už len pohľad na ňu povzbudí omnoho viac, ako keby bola prázdna ledabolo uložená niekde na poličke, aj keď možno krásna a štýlová… no akosi bez života… podobne, ako dodávajú trblietavé kamienky glamour vzhľad obyčajnému čiernemu štipcu do vlasov

Angelika, Angelika… ách, fotka je staršia ako ja. Vzala som si ju od mamy už ako malá. Len jej milovaný sa niekde stratil… čo by bola ich láska bez vášne? Ako by vyzerala táto energická a vášnivá žena bez ohnivej povahy, pestovanej pokožky a červeného rúžu… To všetko nás na nej fascinovalo predtým a neprestáva dodnes. A tak mám túto predstaviteľku života s vášňou neustále pred očami… a viete ešte čo… aj ten červený rúž…

No a ešte k tej pleti… čiernu a bielu fľaštičku – peptidové sérum i hydratačný krém, s ními je hneď krajší deň. … krajší deň, no hlavne krajšia a žiarivejšia pleť, z ktorej vyžaruje zdravie… a keď je to takto už ráno, stačí ešte pridať úsmev… možno aj s červeným rúžom a ohnivým pohľadom Markízy anjelov…

Takže teraz už poznáte tajomstvo, ako žiť svoj život s väčšou vášňou. Dodajte svojmu čierno – bielemu dňu, životu, práci, vzťahu TO korenie. Stačí maličkosť, nejaká drobnosť či zmena, čo vás za chvíľu nasmeruje k radosti, nakopne, povzbudí a dodá farbu vášmu dňu.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *