Moja joie de vivre

Quelle Coquette alebo prečo Francúzky rady koketujú

Životný štýl Francúzok ma stále neprestáva fascinovať. Je mi jasné, že to všetko čo sa o nich píše môže znieť nadnesene až neuveriteľne, no viete čo? Na tom vôbec nezáleží. Dôležité je, čo mi to do života prináša. Pre mňa je to povzbudenie a veľká motivácia, žiť ten svoj život s väčšou radosťou a elánom a každý deň nachádzať pre to dôvody.

Neviem, ako pre vás, no pre mňa je vždy skvelým zážitkom stretnúť ženu s iskrou v oku, z ktorej srší život, pohoda a nadhľad… človek si hneď pomyslí… ako to tá robí, že vyzerá tak sakramentsky dobre! No nie vždy ide len o vonkajší zjav, povedzme si úprimne. Tá skutočná iskra vychádza z vnútra…

No a práve Francúzi sú známi tým, že ich vzťahy, či už ide o tie medziľudské alebo spoločenské styky, sú postavené na umení zvádzať a za neoddeliteľnú súčasť tejto hry sa považuje aj koketovanie. No nemýľte sa, nejde tu o to, za každú cenu niekoho poblázniť a vlákať ho tak do postele. To nie! Teda… nie je to prvoradým zámerom, aj keď sa samozrejme nevylučuje.

A viete prečo to robia? Prečo Francúzky rady koketujú?

Robia to jednoducho preto, že koketovanie je pre nich ako korenie… vdychuje život do ich myslenia, slov i správania…. vdychuje život do ich tela, do šiat, ktoré si na seba oblečú a koniec koncov do všetkého čo robia. Takáto žena, ktorá si dokáže získať obdiv nie len u mužov, ale aj u iných žien, môže dostať poklonu slovami Quelle Coquette (v doslovnom preklade „taká koketa“),  u nás vnímané skôr ako nie veľmi lichotivé označenie ženy. Aký rozdiel vo vnímaní a postojoch!

Dalo by sa teda povedať, že Ouelle Coquette je vlastne žena, ktorá má rada obdiv, zaujíma sa o módu, dokáže tešiť svojou prítomnosťou, samozrejme aj flirtovať, no zároveň je nenútená, prirodzená a dokonale pozná samú seba. Vyžaruje okolo seba fluidum šťastia, život, je hravá. … a teraz vás už možno ani neprekvapí ak vám poviem, že Francúzky neprestávajú koketovať ani v pokročilom veku.

Avšak ak by sa do toho niektorá žena nútila, určite by pôsobila neprirodzene a bolo by to na nej aj poriadne vidieť. Na okolie by to pôsobilo ako nie práve vydarený herecký výkon… určite ste sa s tým počas života už neraz stretli… a možno sa hneď pri predstave nejakej konkrétnej dámy aj pousmejete…

No pointou nie je kritizovať správanie ani prejav iných žien. Možno je práve správny čas na to, aby sme sa samé postavili pred zrkadlo a na chvíľu sa v ňom na seba zadívali…  Mám v sebe ešte iskru? Dokážem vyžarovať nenútenosť a hravosť a hlavne, vyžarujem okolo seba radosť a pohodu?

Ak je vašou odpoveďou NIE, skúste sa samé seba opýtať prečo je to tak a čo môžete ešte dnes urobiť pre to, aby to tak nebolo….

Naozaj tu nejde o to, aby sme teraz všetky začali v osobných či spoločenských vzťahoch koketovať. Skúsme sa skôr inšpirovať, ako do svojho života vniesť viac hravosti, prirodzenosti a nenútenej radosti, aby si možno zajtra niekto pri stretnutí s nami povedal: „ … hm… ako to tá robí, že vyzerá tak sakramentsky dobre!“

Na začiatok tu mám pre vás aspoň 3 jednoduché tipy:

  1. Nájdite si dôvod na radosť a začnite sa usmievať.
  2. Všimnite si niečo, čo sa vám na sebe páči.
  3. Zvýraznite nejakú svoju prednosť.

Prajem vám všetko dobré, no hlavne, aby ste vy samé mali zo seba každý deň skvelý pocit!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.